Pozvánka na odbornou konferenci

Vážení členové a přátelé TIPu,

společnost Eurosoftware slaví letos 25 let a tak bych Vás chtěla, jménem pana jednatele, Stephana Kronmüllera vybídnout, abyste tuto významnou událost oslavili s námi.

pátek 30.9. Vás srdečně zveme na odbornou konferenci, kterou v 11:00 v prostorách Moving Station v Plzni zahájí moderátorka a cestovatelka Lucie Výborná.

V první části se s řečníky podíváme na nové perspektivy nakupování, moderní technologie, jako jsou cloud nebo umělá inteligence a představíme si obchod budoucnosti, který funguje i bez obsluhy personálu. Během celé konference si budete také moci vyzkoušet moderní retailové systémy vyvíjené společností Eurosoftware.

Ve druhé části se zaměříme na budoucnost našeho regionu, jaké jsou jeho strategie rozvoje, zavádění moderních technologií, podpora technického vzdělávání a strategie udržení mladých lidí v regionu. Diskutovat budete moci např. s Doc. PaedDr. Ilonou Mauritzovou, Ph.D., Ing. Luďkem Šantorou, Doc. Ing. Romanem Moučkem, Ing. Filipem Uhlíkem a mnoha dalšími inspirativními řečníky.

V neposlední řadě se můžete těšit na návštěvu technologického expertaPetra Máry.

Na místě se budete moci setkat i s dalšími představiteli města Plzně a Plzeňského kraje, zástupci významných plzeňských firem a institucí a dalšími zajímavými osobnostmi.

 • Program konference naleznete v příloze.
 • Během celého dne budou k dispozici tlumočníci do českého jazyka.
 • Občerstvení je zajištěno.

Potvrzení Vaší účasti zašlete, prosím, nejpozději do 23.9. na e-mail AHermova@gk-software.com.

Těšíme se na Vaši účast a možnost oslavit tuto významnou událost společně!

Program konference

Rubriky: Aktuality, Plánované akce | Napsat komentář

Compteq.io návštěva firmy – 11. 5. 2022

Compteq.io návštěva firmy + neformální setkání – 11. 5. 2022

Registrační formulář

Nově zrekonstruované prostory, nejmodernější laboratoře, zařízení pro sladění pracovního a soukromého života zaměstnanců, veřejně přístupná zóna pro návštěvníky a mnoho dalšího. 11. května se uskuteční dlouho očekávaná návštěva zajímavé technologické firmy v Plzni.

Společnost Compteq.io s.r.o. je nástupcem společnosti KONTRON ECT design s.r.o. Kontron Plzeň fungoval v letech 2000-2021 jako vývojové centrum mateřské společnosti Kontron Elektronik GmbH. Odštěpení proběhlo formou MBO (Management Buy-Out), společnost se tak stala majetkem současného vedení. Podnětem k MBO byla restrukturalizační opatření na úsporu nákladů vyvolaná krizí čipů v roce 2021. Během restrukturalizace došlo ke snížení počtu zaměstnanců společnosti Kontron Plzeň z původních více než 40 na současných více než 30 zaměstnanců. Společnost Compteq nadále úzce spolupracuje s bývalou mateřskou společností a dalšími členy skupiny Kontron / S&T, a to jak v oblasti vývoje, tak i obchodního zastoupení na českém a slovenském trhu.
Společnost Kontron Plzeň se v průběhu let vyvinula z původně podpůrného vývojového centra v samostatný vývojový subjekt se širokou škálou služeb od vývoje hardwaru, softwaru (BIOS, UEFI, FPGA, firmware), návrhu mechanických částí, systémové integrace, verifikace a validace až po nákup, výrobní inženýrství a inženýrství pro aplikace v terénu. Hlavním zaměřením byl a je vývoj vestavných modulů COM Express a vývoj vestavných počítačů BoxPC a systémů HMI, zejména pro průmyslové a lékařské odvětví. V roce 2021 se jim i díky státní podpoře podařilo rozšířit dostupné technologie o vlastní moderní laboratoř EMC, strojní vybavení pro mechanické prototypování (laserové řezání, CNC a NC obrábění, ohýbání plechů) a výkonný průmyslový laser pro FAI (First Article Inspection) složitých mechanických dílů.

Prostory jsou také designovým a marketingovým mistrovským dílem se zajímavou střešní terasou, která by mohla mnohé inspirovat při budoucí přestavbě jejich prostor.

Návštěva firmy bude zakončena naším pravidelným neformálním setkáním v soukromém klubu Pšenice (Anglické nábřeží) a nějakou tou výbornou klobásou, masem, weissbierem, whisky a rumem ze sbírky majitele.

Rubriky: Aktuality, Plánované akce | Napsat komentář

Globální megatrendy jako příležitost pro Plzeňský kraj

Chtěli bychom Vás informovat o připravované konferenci s názvem Globální megatrendy jako příležitost pro Plzeňský kraj.

Kdy: 7. 6. 2022, 9:00-15:00 hod.

Kde: Plzeň; Vienna House Easy

Konferenci pořádá veřejná správa a firmy zde mají možnost vidět a ovlivňovat to, co veřejná správa chystá a připravuje v regionu. Téma globálních megatrendů je dobrá příležitost pro diskusi mezi podniky a veřejnou správou.

Bližší informace o akci, registrační formulář a program najdete ZDE

Registrační formulář

Rubriky: Aktuality, Plánované akce | Napsat komentář

Online webinář: Digitalizace ve výrobě: Od strategie k implementaci

Vážení členové TIP,

zveme vás na online webinář: Digitalizace ve výrobě: od strategie k implementaci, který TIP připravil společně s firmami Adastra a Blinspot Solution.

Webinář se koná

7. dubna 2022 v 16:00 hod.
Doba trvání: 60 minut

prostřednictvím MS Teams

Zjistěte, jak prakticky uchopit výrobní a logistické výzvy a digitalizaci jako ucelenou strategii od první myšlenky až po úspěšnou implementaci.

Budeme se zabývat tématy, jako jsou např:

umělá inteligence v plánování kapacit,
detekce anomálií,
optimalizace,
nebo využití velkých dat a internetu věcí.
Naši odborníci na poradenství a umělou inteligenci se podělí o :

naše nejlepší případové studie z oblasti výroby,
technologické trendy,
a kroky úspěšné implementace – od přemýšlení o procesech až po konkrétní požadavky na implementaci technologií.
Naším cílem je ukázat, že digitalizaci se správným partnerem a správnými technologiemi lze do procesů začlenit během několika týdnů či měsíců.

Tento bezplatný webinář se uskuteční na platformě Microsoft Teams. Chcete-li se zúčastnit, zaregistrujte se prosím v níže uvedeném formuláři (ODKAZ). Kapacita akce je omezená.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Rubriky: Plánované akce | Napsat komentář

Exkurze do plzeňského Startupového podhoubí

Členové TIP navštívili prostory SIT Port, Centra robotiky, SIT Garáž a SIT Drony a podívali se, jak v Plzni funguje podpora startupů.

Ředitel SIT Port Tomáš Cholínský osobně nás provedl prostory a zařízeními v Cukrovarské 20, podívali jsme se na 3 tiskárny, drony, roboty i do sdílených pracovních prostor coworkingu. Na závěr jsme se seznámili se dvěma úžasnými startupovými projekty:  NEXTDROP a SED – Sound Event Detector.

NextDrop se zabývá stále více akutním problémem nedostatku pitné vody, se kterým se již v některých oblastech naší planety potýkáme.  NextDrop nabízí řešení pro udržitelné hospodaření s vodou založené na detekci úniků, prediktivní údržbě, pokročilých plánovačích a edge computingu.

SED zachraňuje životy, šetří čas a energii pomocí chytrých a přitom velmi jednoduchých a energeticky úsporných řešení pro detekci a okamžité hlášení podezřelých zvuků.

Bylo skvělé setkat se osobně a načerpat inspiraci po tolika on-line setkáních a workshopech. Další příležitosti k osobnímu setkání budou každou druhou středu v měsíci na večerním neformálním setkání členů a přátel TIPu a také 28. dubna, kdy je naplánovaná další návštěva technologicky zajímavé firmy. 

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

WORKSHOP Moderní metody řízení projektů a zdrojů

Kde: Hotel Panorama, V Lomech 11, Plzeň 1, Plzeň, CZ, 32300

Kdy: 17. března 2022, 08:00 až 17:00 a 31. března 2022, 08:00 až 17:00

Event-Link: ZDE

TIP Plzeň ve spolupráci s Goldratt CZ pro vás připravil workshop Moderní metody řízení projektů a zdrojů v multi-projektovém a multi-zdrojovém prostředí. Workshop je dvoudenní a koná se ve dnech17. a 31. března v hotelu Panorama v Plzni. Můžete si vybrat buď pouze základní workshop o řízení samostatných projektů (17.3.2022) nebo se rovnou přihlásit i na druhý workshop, který se věnuje multiprojektovému řízení (31.3.2022).

Na workshopu se seznámíte s nejúčinnější metodou plánování a řízení projektů současnosti, která je celosvětově využívána zejména v multi-projektovém a multi-zdrojovém řízení, kde přináší velmi razantní zlepšení výsledků. Zvýšení spolehlivosti dokončení projektů v termínu nad hodnotu 95 % při současném zkrácení doby trvání projektů nebo navýšení projektové kapacity o 30 – 50 % jsou jen některými z nich.

Program workshopu:

První den (17.3.2022) je věnován plánování samostatných projektů a druhý den (31.3.2022) především odlišnostem v praktickém používání Kritického řetězu v multi-projektovém prostředí.

Stručný přehled probíraných témat:

 • Proč jsou většinou projekty pozdě nebo nesplní všechny požadavky nebo překročí rozpočet? Příčiny a jejich řešení.
 • Určení délky jednotlivých projektových činností.
 • Definování Kritického řetězu projektu, kalkulace a vložení časových bufferů.
 • Praktické řízení realizace projektu pomocí spotřeby časových bufferů (Buffer Management).
 • Základní organizační konflikt při více současně běžících projektech a jeho řešení.
 • Plánování přetížených zdrojů.
 • Koncept synchronizačního zdroje.
 • Řízení programů nebo portfolia projektů.
 • Softwarové nástroje pro řízení projektů pomocí metody Critical Chain a jejich využití.

Možnost přihlášení a podrobné informace o workshopu naleznete ZDE

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

Ohlédnutí za setkáním členů organizace TIP ve firmě Eurosoftware s.r.o.

V polovině října se uskutečnilo jedno z dalších tradičních osobních setkání členů organizace TIP. Tentokrát jsme zavítali do společnosti Eurosoftware s.r.o., jejímž majitelem je předseda organizace TIP, pan Stephan Kronmüller.

Společnost Eurosoftware s.r.o. byla založena v roce 1997 jako dceřiná společnost firmy GK Software SE a za dobu svého působení si vybudovala pověst jedné z předních IT společností v Plzeňském kraji. Zabývá se vývojem aplikací pro mezinárodní obchodní řetězce po celém světě. Zároveň se věnuje výzkumu nových technologií, které pak využívá k vývoji inovativních IT řešení.

Firma sídlí v krásných prostorách Kalikovského mlýna v centru Plzně, kde se kromě kanceláří nachází také velké sportcentrum včetně squashových kurtů, které je určené pro sportovní vyžití zaměstnancům firmy a ve kterém se setkání členů TIPu také odehrávalo.

Zástupci zúčastněných firem se nejprve měli možnost dozvědět něco o historii firmy Eurosoftware s.r.o., jejích současných aktivitách a budoucích záměrech. Dále se seznámili s některými konkrétními výsledky práce studentské laboratoře, ve které firma dává možnost studentům získat své první praktické zkušenosti s vývojem softwarových řešení a v neposlední řadě si sami na vlastní kůži mohli vyzkoušet ovládání dronů, které připravili dronoví nadšenci z řad zaměstnanců firmy. Zajímavým zpestřením byla prezentace autíček na vodíkový pohon, jedné z mnoha aktivit neziskové organizace Nvias, jejíž fungování TIP již delší dobu finančně podporuje.

Příjemná akce byla provázena rautem a završena společnou večeří v restauraci Kalikovský mlýn.

Již nyní se těšíme na další osobní setkání v dalších firmách sdružených v organizaci TIP a přejeme všem členům úspěšný start do nového roku!

DCIM101GOPROG0241730.JPG

DCIM101GOPROG0361795.JPG

DCIM101GOPROG0221712.JPG

DCIM101GOPROG0181686.JPG

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

Czech Space Week – záznam z přednášek

Záznam přednášek z veletrhu Czech Space Week najdete zde: Link

 

 

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

Space for Clusters

Dovolujeme si Vás pozvat na unikátní koncept akce s názvem „Space for Clusters“, která se uskuteční 11. 11. 2021 v 11 hodin v hotelu Passage v Brně.

Čeká Vás:

 • Nastínění příležitostí, které kosmický průmysl nabízí pro i nekosmické subjekty
 • Představení zástupců klastrů, kteří s kosmickým průmyslem mají co do činění
 • Představení zajímavých firem, které se z původně nekosmických oborů do kosmického sektoru již rekrutovali
 • Můžete proniknout do tajemství dodavatelských řetězců a pokusíme se nalézt cesty pro propojení zdánlivě rozdílných byznysů.
 • Interaktivní diskuze, která by měla být klíčem k hledání nových příležitostí.
 • Skvělý zdroj networkingu.

Akce se koná v rámci Central Europe Industry Day, na který Vás také srdečně zveme. Této akce se budou účastnit i významní zástupci Evropské kosmické agentury a dalších institucí.

Pro Vaši účast na akci „Space for Clusters“  se registrujte na https://central-europe-space-industry-day.b2match.io/ a v rámci registrace se přihlaste na tento doprovodný program. Zde si můžete naplánovat konkrétní meetingy s firmami z ČR i okolních států.Pokud Vás zaujme i další program, který průmyslový den nabízí, neváhejte se na něj též zaregistrovat.

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

Pozvánka na společné setkání členů TIP do Kalikovského mlýna

Vážení  členové TIP, vážení hosté,

chtěl bych Vás tímto srdečně pozvat na společné setkání členů TIP, které se bude konat dne 14.10.2021 ve firmě Eurosoftware v Kalikovském mlýně. Eurosoftware chce jít příkladem a já bych si velmi přál, aby toto byl podnět k oživení tradice TIPu.

Co je na programu:

 • příjezd nejpozději do 16:50, Kalikovský mlýn
 • krátká prohlídka firemních prostor, prezentace dronů a projektů ve VR / AR / AI
 • čas na diskuzi
 • od 19:00 grilování v restauraci / zahradě (bude upřesněno v závislosti na počasí)

Těším se setkání s Vámi,

Stephan Kronmüller

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář